1- Avukatasoruyoruz.com sitesine soru sormak için üye olunması gerekmektedir. Bu üyelik ücrete tabi değildir. Avukatasoruyoruz.com sitesinde soracağınız sorulara verilecek cevaplar tamamen hukuki tavsiye niteliğindedir. Kullanıcıların vermiş olduğu cevap ve tavsiyelerden avukatasoruyoruz.com sitesi ve kullanıcılar sorumlu tutulamaz.

2- Sormuş olduğunuz her soru üyeliği olan ve olmayan herkes tarafından okunabilecektir. Soruların değiştirilmesi veya silinmesi istenemez. Uygunsuz bulunan soru veya cevaplar site yöneticileri tarafından silinebilecektir.

3- Kişisel bilgilerinizi güvenliğiniz açısından paylaşmayınız. Site içerisinde sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen kullanıcılara verdiğiniz bilgilerden kaynaklanan zararlardan avukatasoruyoruz.com sitesi sorumlu değildir.

4- Diğer kullanıcılara saldırgan ve rahatsız edici yorumlar yapılması durumunda gerektiğinde site yöneticilerinin üyeliği iptal etme hakkı bulunmaktadır.

5-. Sorunun içeriğinin açık olması ve dil bilgisi kurallarına uyarak yazılması gerekmektedir.

6- Kullanıcıların sorularına cevap verilmesi durumunda, cevap veren avukat ile aralarında vekalet ilişkisi doğurmaz. Avukatasoruyoruz.com sitesinde kullanıcıların sorularına avukatlarca verilen cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu hakkında garanti vermez.

5.
7- Ayrıntılı ve geniş bilgi edinmek için kullanıcının bir avukata ücret mukabilinde danışmanlık hizmeti alınmalı veya bir avukat yetkili kılınmalıdır

8. Bu site reklamlar ya da bağlantılar içerebilir. Bu durumla bir ilgimiz olmayıp, haberdar olduğumuz durumda kaldırılacaktır.